Yeni Şafak yazarı: Altılı Masa’nın daimi ve harici üyeleri İstanbul’da “CHP’siz” ve CHP’ye karşı seçim kampanyasına hazırlanıyorlar

Yeni Şafak yazarı Ersin Çelik, yerel seçime doğru muhalefet partilerinin kendi adaylarını çıkarmalarına ilişkin olarak, “Altılı Masa’nın daimi ve harici üyeleri özellikle de İstanbul’da “CHP’siz” ve CHP’ye karşı seçim kampanyasına hazırlanıyorlar” yorumunu yaptı.

İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in son dönemdeki çıkışlarına değinen Yeni Şafak yazarı Çelik, “İyi Parti’nin yerel seçimlerde adaylar göstermesinin CHP’ye iki zararı var. Birincisi, 2019’daki ittifakın getirdiği oyun bir kısmının kaybı. İyi Parti’den destek alamayan CHP, eski HDP olan DEM’e yanaşmak zorunda kaldı. Getirdiği kadar götürme potansiyeli de olan bir denklem.” görüşünü savundu. 

Çelik yazısının devamında şu ifadeleri kullandı:

“Sonradan masaya oturan Zafer Partisi’ni de eklersek, Altılı Masa’nın daimi ve harici üyeleri özellikle de İstanbul’da “CHP’siz” ve CHP’ye karşı seçim kampanyasına hazırlanıyorlar. Muhtemelen İYİ Parti gibi onlar da billboardlarda kendilerine yer bulamayacaklar.”

Yazının tamamını okumak için

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir