Bir Seçil Erzan vakası daha… “Yeğenim çaldı”

Türkiye, iş ve futbol dünyasını sarsan Seçil Erzan’ın yük kar vaatli fon vurgununa kilitlendi. İddiaların ardı arkası kesilmezken yeni bir dolandırıcılık olayı ise İzmir’de meydana geldi.

YÜZLERCE KİŞİYİ KANDIRDI

Yeni Asır’ın haberine göre Ocakçı Holding’in sahibi Sedat Ocakçı, yüzlerce vatandaşı yüzde 10 ile yüzde 20 gibi yüksek faiz getirisi olduğunu iddia ettiği sisteme dahil etti. Öğrenciden emekliye, ev hanımından iş insanına kadar birçok kişiden topladığı 2 milyar 500 milyon lirayı cebe indirdi.

Bir haftadır Ocakçı’ya ulaşamayan vatandaşlar durumu savcılığa bildirdi. Yapılan incelemede, Sedat Ocakçı’nın kullandığı Çiğli’deki holding binasının kirasını iki aydır ödemediği, ayrıca elektrik ve su borcunun da olduğu belirlendi. Holding binasının boşaltıldığını ve levhaların da indirildiğini gören vatandaşlar, bir şok daha geçirdi.

SUÇU YEĞENİNE ATTI

Sedat Ocakçı, sosyal medya hesabından borcunu ödeyeceğini açıklayarak siber güvenlik uzmanı yeğeni Salih Han’ın tüm parayı alıp kaçtığını söyledi. Ocakçı yaptığı paylaşımda çalan kişinin akrabası olduğunu kabul ederek “Ekibimin içinden ve kendi kanımdan birisinin bu ihaneti kanımızı dondurdu” dedi. Mali polisin de coin yatırımları ve kaçma iddiası ile ilgili inceleme başlattığı belirtildi.

SOĞUK CÜZDAN İLE KAÇIRDI İDDİASI

Sedat Ocakçı’nın yeğeni Salih Han’ın 2 milyar 500 milyon lirayı soğuk cüzdana aktardığı iddia ediliyor. Bitcoin ve diğer alternatif kripto para birimlerini depolamak için kullanılan çevrim dışı cüzdanlara, soğuk cüzdan adı veriliyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir