Adıyaman’da polis memur karakolda dehşet saçtı: İki polis amiri hayatını kaybetti

T24 Haber Merkezi 

Adıyaman’da bir polisin karakolda ateş açması sonucu ilk belirlemelere göre 2 polis yaralandı. Emniyet-Sen Genel Başkanı Faruk Sezer, olayda 2 polisin hayatını kaybettiğini belirtti.

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, “Bugün saat 20:15 sıralarında, Adıyaman Altınşehir Polis Merkezi Amirliği’nde görev yapan polis memuru S.U.Ş., kendi beylik silahıyla Polis Merkezi Amiri K.Ü ve Asayiş Şube Müdürlüğü Ekipler Amiri G.Ö.’yü yaralamıştır. Olayın faili S.U.Ş, etkisiz hale getirilerek gözaltına alınmıştır. Ağır yaralı olarak hastaneye sevk edilen Polis Merkezi Amirimiz K.Ü ve Ekipler Amirimiz G.Ö. hastanede yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak maalesef şehit olmuştur” dedi. 

T24’ün edindiği bilgiye göre, olay şu şekilde gelişti; asayiş ekiplerdeki polis memurunun ataması çıkarılıp Altınşehir Karakoluna gönderildi. Karakol, memuru uygulama görevine yazdı. Uygulama görevi bitince yoldan geçen resmi ekibi durduran polis memuru, “Adliyeye gidelim” dedi. Savcı ise çalıştığı karakolu arayıp “Bu arkadaşa dikkat edin, ne dediğini bilmiyor” dedi. Olayın üstüne polis memuru, karakola çağırıldı. Kapıda kendisini karşılayan ve karakolda grup amiri olan Gökhan komiseri silahla vurdu, sonra içeri girip karakol amiri Kamuran başkomiseri vurdu. Karakoldaki diğer polisler bu memuru etkisiz hale getirmek için ayaklarına sıktı. Yaralı sayısı kesin değil ancak iki polis hayatını kaybetti. 

Polis merkezine çok sayıda ambulans sevk edildi. İlk belirlemelere göre 2 polis yaralandı. Yaralılar, Adıyaman Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırıldı.

“Görevlendirme sorunu nedeniyle tartışma çıktı”

Sosyal medya hesabından paylaşım yapan Emniyet-Sen Genel Başkanı Faruk Sezer, bir polis memurunun görevlendirme nedeniyle tartıştığı başkomiser ve komiseri öldürdüğünü, bazı polisleri de yaraladığını belirtti.

Sezer, “Adıyaman’da S.U.Ş. isimli polis memuru ‘görevlendirme’ sorunundan dolayı tartıştığı Başkomiser K.Ü. ve komiser G.Ö.yü şehit etmesi ve bazı polisleri de yaralaması sonucu meslektaşları tarafından ayağından vurularak etkisiz hale getirildi. Hayatını kaybeden meslektaşlarımıza Allah’tan rahmet, yaralılarımıza acil şifalar diliyorum” ifadelerini kullandı.

“Gözaltına alındı”

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya konuya ilişkin olarak şu açıklamayı yaptı: 

“Bugün saat 20:15 sıralarında, Adıyaman Altınşehir Polis Merkezi Amirliği’nde görev yapan polis memuru S.U.Ş., kendi beylik silahıyla Polis Merkezi Amiri K.Ü ve Asayiş Şube Müdürlüğü Ekipler Amiri G.Ö.’yü yaralamıştır. Olayın faili S.U.Ş, etkisiz hale getirilerek gözaltına alınmıştır. Ağır yaralı olarak hastaneye sevk edilen Polis Merkezi Amirimiz K.Ü ve Ekipler Amirimiz G.Ö. hastanede yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak maalesef şehit olmuştur. Olayda hayatını kaybeden şehitlerimize Allah’tan rahmet, kederli ailelerimize sabır ve başsağlığı diliyoruz. Konuyla ilgili adli ve idari tahkikat başlatılmıştır.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir