Selahattin Demirtaş: Erdoğan halkın halinden anlayamaz çünkü artık dünyanın en zenginleri arasında

Edirne F Tipi Cezaevi’nde tutuklu bulunan eski HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, sosyal medya hesabından, Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan‘ın daha önce ‘manda yoğurdu tarifi’ verdiği görüntülerinin yer aldığı videyu paylaşarak, “Erdoğan halkın halinden anlayamaz çünkü artık dünyanın en zenginleri arasında. Dostları emekli Yusuf Amca, esnaf Fatma Teyze, çiftçi Osman Dayı değil. Gerçek dostları Katar Emiri, Suudi Prensi, Ürdün Kralı, Birleşik Arap Emirlikleri Prensi. Halk, onun için sadece oy kaynağı” ifadelerini yazdı.

Videonun sonunda, daha önce Meclis’teki grup kürsüsünden seslendiği konuşmasından bir bölümü görülen Demirtaş’ın, “AKP iktidarına sesleniyorum, saraydaki zata sesleniyorum. Sen zevk, sefa içerisinde yaşıyor olabilirsin. Sizin halktan, milletten haberiniz olmayabilir. Millet, günü gelir sizin sarayınızı başınıza yıkar; neye uğradığınızı şaşırırsınız”  sözleri yer aldı. 

Demirtaş paylaşımına, “Erdoğan halkın halinden anlayamaz çünkü artık dünyanın en zenginleri arasında. Dostları emekli Yusuf Amca, esnaf Fatma Teyze, çiftçi Osman Dayı değil. Gerçek dostları Katar Emiri, Suudi Prensi, Ürdün Kralı, Birleşik Arap Emirlikleri Prensi. Halk, onun için sadece oy kaynağı.” ifadesini yazdı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir